Вести
час
 • Соопштение за јавноста – Третирање на возрасни комарци на територијата на општина Пехчево
 • Пехчево очекува илјадници гости. Започнува одбројувањето до стартот на најголемата забава во Малешевијата-Фестивалот на трубите
 • Агенда – Фестивал на дувачки оркестри Пехчево 2018
 • Повик до угостителите да бидат дел од Фестивалот на дувачки оркестри Пехчево 2018
 • Претставена кампањата „На секое дете му треба семејство“
 • Спектакуларно издание со многу богата програма на трите фестивалски вечери во Пехчево
 • Во насока на добар соживот, мирољубие и човекољубие градоначалникот Тренчовски приреди Ифтар во село Црник
 • Доделени сертификати за успешно завршени работни активности во рамки на проектот „Нови социјални услуги во општина Пехчево2“
 • Завршна прослава за мини матурантите во градинката „7 Септември“ – Пехчево
 • ЈАВЕН ПОВИК до невработените лица од територијата на општина Пехчево за работно ангажирање за изведување на Јавни работи 2018 год
 • Министерот Николовски во работна посета на Пехчево
 • ЖФК Тиверија го освои Купот на Македонија во женска конкуренција
 • Амадеус и Хари Мата Хари се ѕвездите на Фестивалот на дувачки оркестри Пехчево 2018
 • Се воведува посебен режим за посета на паркот Езерце во Пехчево
 • Градоначалникот Тренчовски со искрени честитки и огромна благодарност до раководството, стручниот штаб и сопственикот на фудбалскиот клуб од Пехчево ФК„Кит-го“
 • Здружение на граѓани „Градски хор Штип“ со целовечерен концерт во Пехчево
 • „Успешни жени во минатото и денес“ во Општина Пехчево
 • ПОВИК ДО ГРАЃАНИТЕ НА ОПШТИНА ПЕХЧЕВО: Заеднички да го расчистиме теренот во Туристичката населба „Равна река“
 • Општина Пехчево започна со чистење на дива депонија во Пехчево
 • „Моја општина“ – алатка за дефинирање на приоритетите од социјалната сфера на локално ниво

Вести

Соопштение за јавноста – Третирање на возрасни комарци на територијата на општина Пехчево

Општина Пехчево ја информира јавноста дека на 10.07.2018 година, (вторник) во периодот од 23:00 – 02:00 часот  ќе се спроведе терестичко (од земја) третирање против комарци на територијата на општина Пехчево (Пехчево и околните населе... Повеќе

Општина Пехчево © 2013 - Сите права се задржани.

Изработил Сашко Павловски