Вести
час
 • Спектакуларно издание со многу богата програма на трите фестивалски вечери во Пехчево
 • Во насока на добар соживот, мирољубие и човекољубие градоначалникот Тренчовски приреди Ифтар во село Црник
 • Доделени сертификати за успешно завршени работни активности во рамки на проектот „Нови социјални услуги во општина Пехчево2“
 • Завршна прослава за мини матурантите во градинката „7 Септември“ – Пехчево
 • ЈАВЕН ПОВИК до невработените лица од територијата на општина Пехчево за работно ангажирање за изведување на Јавни работи 2018 год
 • Министерот Николовски во работна посета на Пехчево
 • ЖФК Тиверија го освои Купот на Македонија во женска конкуренција
 • Амадеус и Хари Мата Хари се ѕвездите на Фестивалот на дувачки оркестри Пехчево 2018
 • Се воведува посебен режим за посета на паркот Езерце во Пехчево
 • Градоначалникот Тренчовски со искрени честитки и огромна благодарност до раководството, стручниот штаб и сопственикот на фудбалскиот клуб од Пехчево ФК„Кит-го“
 • Здружение на граѓани „Градски хор Штип“ со целовечерен концерт во Пехчево
 • „Успешни жени во минатото и денес“ во Општина Пехчево
 • ПОВИК ДО ГРАЃАНИТЕ НА ОПШТИНА ПЕХЧЕВО: Заеднички да го расчистиме теренот во Туристичката населба „Равна река“
 • Општина Пехчево започна со чистење на дива депонија во Пехчево
 • „Моја општина“ – алатка за дефинирање на приоритетите од социјалната сфера на локално ниво
 • Дневен ред на седмата седница на Советот на општина Пехчево
 • Европската недела на имунизација „Заштити, спречи, вакцинирај“ одбележана во Пехчево
 • Со книга и цвет одбележан Светскиот ден на книгата во Пехчево
 • „Пехчево на точак“ – Привршуваат подготовките за OFF ROAD патеката Пехчево-Равно борје-Бел камен-Равна река-Пехчево
 • Успешно реализирана работната акција „Заедно до поголеми детски насмевки” во село Црник

Вести

Спектакуларно издание со многу богата програма на трите фестивалски вечери во Пехчево

Пехчево повторно ве поканува на единствениот фестивал на трубите! Три дена исполнети со големи концерти на македонски и балкански ѕвезди и настапи на врвни дувачки оркестри. По осми пат ќе се одржи Фестивалот на дувачки оркестри на плоштадо... Повеќе

Општина Пехчево © 2013 - Сите права се задржани.

Изработил Сашко Павловски